Podmínky pro získání zápočtu
K získání zápočtu je potřeba nasbírat 40 bodů. Body je možné získat následujícími způsoby:
- Domácí úlohy.
- Aktivní účast na cvičeních.
Domácí úlohy
- Na každém cvičení budou zadány domácí úlohy (může se často jednat o dokončení nebo rozšíření příkladů z cvičení). Za vypracovanou domácí úlohu lze získat až 10 bodů.
- Termín pro odevzdání domácích úloh je pondělí 23:59 před následujícím cvičením (dané paralelky). Řešení posílejte emailem.
- Zadání úloh budou vystavena na tomto webu. Pro jejich plnění tedy není nutná účast na cvičení (ale může pomoct). Pokud Vám nebude jasné zadání, nebo v něm najdete chyby, dejte mi hned vědět, abych mohla zadání opravit a upřesnit i pro ostatní studenty.
- Další pokyny k vypracování úloh:
- Řešení by mělo obsahovat jednak funkční program včetně zdrojového kódu, jednak textový dokument s řešením příkladů.
- Zdrojový kód by měl "udržovat štábní kulturu" a měl by být okomentovaný. Povolené programovací jazyky jsou C, C++, Java, C#, Matlab (R2010), Pascal, Python.
- Textový dokument může být stručný, měl by obsahovat výsledky příkladů v přehledových tabulkách, popis, jaké metody a jejich parametry jste zvolili a stručné zhodnocení výsledků vlastními slovy.
- Povolené formáty pro textové zprávy jsou .doc, .docx, .odt, .pdf, .xls, .xlsx, .ods a .txt.
- Každý student by měl program a text napsat sám. V případě nápadně shodných řešení se body dělí mezi řešitele (tj. např. odevzdají-li 3 studenti nápadně podobné řešení (za 10 bodů), každý dostane 3.3 body). Řešení okopírovaná od loňských studentů jsou za 0 bodů.
Aktivní účast na cvičeních a plnění úloh
- Za aktivní účast, tedy když student sleduje výklad, reaguje na otázky a případně plní úlohy, se uděluje 2.5 bodu. V případě mimořádné aktivity lze bodů udělit i více. Pokud se student se výuce nevěnuje dostatečně, může dostat bodů méně.